Šance pro české kluby na přímý postup do Ligy mistrů? Stále klesá!

Po včerejších zápasech Evropské ligy se zkomplikovala situace na účast v Lize mistrů pro české kluby. Konkrétně poté, co vypadl turecký Besiktas a belgický Anderlecht. V Nizozemsku postupuje do Champions League přímo ten, kdo ovládne Eredivisie, k čemuž má aktuálně nejblíže vedoucí Feyenoord, na který Ajax ztrácí jeden bod.

Hodně má teď v rukou právě Ajax, který v případě, že by vyhrál nizozemskou soutěž a k tomu i Evropskou ligu, dává českým klubům velkou naději na přímý postup. Šanci pro ně živí také Manchester United, který je horkým favoritem na vítězství v Evropské lize, ale na třetí místo v Premier League (které také zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů), teď ztrácí šest bodů.

Plzeň se Slavií (kandidáti na letošní český titul) by vůbec s nejmenší radostí sledovaly v dalším průběhu Evropské ligy souboj mezi Ajaxem a Manchesterem United. O tom se rozhodne už v dnešním losu a tato varianta by byla pro české celky ta nejhorší, na kterou by v rámci přímého postupu do Ligy mistrů mohly pomýšlet.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek