Rusko testovalo mezikontinentální střely! Jedné z nich se říká Satan

Vojenská přehlídka jihokorejské armády

V Rusku testovali balistické střely a nukleárnáí rekaty. Podle deníku Daily Mail prošla testem i raketa s oficiálním jménem RS – 28 Sarmat, která má také přezdívku Satan 2. Podle oficiálních údajů je Satan schopen vyvinout rychlost sedm kilometrů za vteřinu a dokáže uletět přes 10 000 kilometrů.

Střela je schopna nést čtyřiceti megatunovou hlavici, která by byla asi dva tisíce krát silnější než atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki v roce 1945. Satan 2 by údajně dokázal zničit obrovskou pluchu, například o velikosti Texasu. Putin novým Satanem nahradil starší model.

Ruská armáda do cvičení zapojila například strategické bombardéry Tupolev-160, Tupolev-85MS a Tupolev-22M3. Ty měly dopadnout taktéž do oblasti Kura na Kamčatce dále pak do oblasti Pemboi v Komiské republice severovýchodně od Mosky a do oblasti Terekty v sousedním Kazachstánu.

Zpráva ruského ministerstva obrany se nezmiňuje o tom, jak byly cvičné raketové střelby úspěšné. Mezikontinentální balistické rakety testuje armáda pravidelně.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek