Rozkopané dálnice, ale stroje stojí! Silničáři přiznali měsíc skluz

Stavba odpočívadla na D3

Sice plynule, ale zato pomalu – tak to v neděli vypadalo na objízdné trase kolem budované dálnice D3 v jižních Čechách. Po vedlejší komunikaci z Českých Budějovic směrem na Prahu, kterou od pátku musejí řidiči využívat kvůli dostavbě D3, řidiči jeli v průměru sedmdesátkou.

Někteří tempo nevydrželi a předjížděli i tam, kde by měli zvolnit. A nešetřilo se ani kritikou směrem ke stavbařům. „Já tudy jezdím často a tenhle víkend se mi teda nezdá, že by se tu někdo přetrhl,“ uvedl jeden z řidičů.

Stroje na rozestavěné dálnici po celou neděli spíš stály, než by pracovaly. Ale abychom dělníkům na jihu Čech nekřivdili, sem tam byl na stavbě pohyb vidět.

Zato na naší nejvytíženější tepně – na rekonstruované dálnici D1 aby pracující lidi a stroje pohledal. třeba na nejdelším opravovaném úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem stály prázdné bagry, nákladní auta i buldozer.

Nakonec se štábu TV Nova ale přece jenom podařilo najít i tady živáčka. „Jsme po čtyřech na směně na party, to asi stačí,“ odpověděl na dotaz, proč na úseku nepracuje více dělníků.

Na celém třináctikilometrovém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem napočítal reportér jen dvě party dělníků. Ostatní technika stála. „Když přijede člověk do České republiky, jak bych to řekl slušně, tak se mu chce s prominutím zvracet,“ rozčiloval se řidič.

Ředitelství silnic a dálnic přiznalo, že italsko-kazašsko-české konsorcium firem neplní plány a D1 je v měsíčním skluzu. Ale aspoň jedna dobrá zpráva nakonec – už v pondělí se otevře modernizovaný šestikilometrový úsek mezí Jihlavou a Velkým Beranovem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek