ROZBOR: Kruliš se při útoku na Zemana jen smál! Ostatní v šoku

Miloš Zeman napadený u voleb

Krátce před třetí hodinou vešel prezident Miloš Zeman v doprovodu několika bodyguardů a svého týmu do volební místnosti na Lužinách. Někteří ochránci už čekali v rozích místnosti, jeden přímo před hloučkem novinářů, z něhož najednou vyběhla polonahá aktivistka.

Nejlepší reakci měl bodyguard, který stál za prezidentem. Ve chvíli, kdy Zeman stále věnoval pozornost své peněžence a vytahoval občanku, muž už ho chránil svým tělem a druhou rukou ženu odstrkoval. To jeho kolegovi, který čekal u stolu volební komise, trvalo asi dvě vteřiny, než zakročil. Ochránce, který stál u novinářů, ženu ani nestihl zadržet.

Video napadení prezidenta z jednoho úhlu:

Na ženu se postupně vrhli tři členové ochranky. Jeden z nich se pak vrátil, aby podepřel prezidenta, který po zákroku bodyguarda zavrávoval a spadl na stůl. Bez své hůlky nemohl Zeman dost dobře chodit, a tak ho ochránci cestou z volební místnosti museli podpírat.

Zatímco Zeman vypadal, že ani netuší, co se děje, jeho manželka celému incidentu přihlížela se zděšením. Šok byl v její tváři vidět především v momentě, kdy to vypadalo, že se Ukrajinka na prezidenta vrhne. Ivanu Zemanovou nakonec z místnosti odvedl jeden z bodyguardů.

Video útoku na Zemana z druhé kamery:

To Vladimír Kruliš, zástupce šéfa hradního protokolu, si zřejmě z útoku na prezidenta moc nedělal. Po celou dobu, kdy žena Zemana ohrožovala i když se na ni vrhla ochranka, se jen usmíval. Těžko říct, jestli Kruliše, který se „proslavil“ především nehodou v policejním BMW, tak zaujala ženina nahá hruď. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zase všemu se soucitem ve tváři přihlížel z povzdálí.

Šokovaná byla také předsedkyně volební komise. „Co se děje?“ ptala se s hrůzou v hlase, když bodyguardi útočnici likvidovali. Další členka komise chtěla asi prezidenta zachytit, když padal před ní směrem na stůl. Ruce ale napřáhla až několik vteřin poté.

Zemana po pokusu o útok odvedli z místnosti dva bodyguardi. Aktivistce, která i vleže anglicky křičela „Zeman, Putinova děvka“, za zády zkroutil jeden z ochránců ruce. Trojice mužů ji pak vyvedla chvíli po prezidentovi a případ si převzala pražská policie.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek