Ronaldo je nejlepší sportovec Evropy! 38. je Martina Sáblíková

Asi se tomu nikdo nediví. Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je zkrátka fenomén, který ovládl i cenu o evropského sportovce roku 2016. Stal se tak prvním fotbalistou, který toto ocenění v historii získal. Porazil i britského tenistu Andyho Murrayho či maďarskou plavkyní Katinku Hosszúovou.

V anketě, kterou pořádala Polská tisková agentura PAP, se umístili i čeští sportovci. V nejlepší padesátce skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková, která obsadila osmatřicáté místo. Gabriela Koukalová skončila jednapadesátá. Obě se o své místo navíc dělí. Na jiné Čechy se v anketě ani nedostalo.

Nedoceněný zůstal i zlatý olympionik z Ria a sportovec roku České republiky Lukáš Krpálek. Rychlostní kanoista Josef Dostál, který byl ve sportovci roků druhý, rovněž na evropské obdobě nefiguroval. Stejně, jako například hokejová legenda Jaromír Jágr.

O vítězi rozhodovali představitele sedmadvaceti tiskových agentur, včetně českých zástupců.

Nejlepší tři evropští sportovci:

1. Cristiano Ronaldo (fotbal) 204 bodů

2. Andy Murray (tenis) 180 bodů

3. Katinka Hosszúová (plavání) 136 bodů

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek