Rodina přišla v ohni o všechno. Požár nepřežil roční syn Gabriel

Požár hájenky v Choustníku na Táborsku - 7

Tragédie se stala začátkem ledna. Při požáru hájenky v Kajetíně na Táborsku se zranili čtyři lidé. Popáleniny otce a přibližně ročního dítěte byly tak vážné, že je museli záchranáři letecky transportovat na popáleninové centrum v Praze.

Chlapeček bojoval v nemocnici o život, ale zemřel. Otci museli amputovat nohu a jeho stav je nadále vážný. Věra se tak musí sama postarat o čtyřletého Samuela, který byl v době požáru ve školce a dvouměsíčního Daniela, který následky požáru přežil. Po požáru byl společně s matkou převezen do Táborské nemocnice, oba se nadýchali zplodin.

Rodina přišla o své dva pejsky. Přežil pouze třetí pes, pro kterého si přijel po tragédii bratr popáleného muže. Škoda na majetku byla odhadnutá na 1,5 milionu korun. Policie příčinu požáru stále vyšetřuje.

Tragédie vyvolala vlnu solidarity. Obec Choustník založila transparentní účet, na který rodina už obdržela částku více než 3,6 milionu korun.

Rodině finančně přispěl i Leoš Mareš- „Dnes jsem poslal 482 688 korun rodině z vyhořelé hájenky. Za každého z Vás jednu korunu. Měl jsem to vymyšlené jinak, ale nakonec zasáhl osud. Dostal jsem desítky zpráv, a protože to cítím podobně, jdou všechny peníze rodině Věry Kupkové. Dnes jsem velmi dlouho mluvil s paní z Obecního úřadu v Choustníku a ta mě ujistila, že pomoc je stále potřeba. Na projekty, které jsem chtěl podpořit původně, ještě určitě dojde,“ uvedl Leoš Mareš na svém Instagramu.

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA POMOC RODINĚ POSTIŽENÉ POŽÁREM V KAJETÍNĚ:

282578002/0300

VS 3911820

Reportáž o tragickém požáru

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek