Rodiče pozor! Policie pátrá po muži, který lákal děti do auta

Muž láká děti do auta - ilustrační foto

Podle výpovědí školáků se měl incident stát v pátek minulý týden ve dvě hodiny odpoledne, když šli ze školy.

Dosud neznámý muž měl přijet k autobusové zastávce v Traplicích a oslovit skupinku čtyř dětí ve věku od devíti do deseti let. Nabídl jim prý, že místo čekání na autobus je sveze. Děti se poradily a nabídku odmítly, muž proto z místa odjel.

Se vším se pak svěřily rodičům, kteří se následně obrátili na policii. Muž měl řídit bílý nebo stříbrný automobil značky Škoda v provedení kombi, pravděpodobně Fabii nebo Felicii.

Bylo mu třicet až čtyřicet let, měl černé vlasy a na očích sluneční brýle. Oblečené měl modré tričko. Přímo na místě události nebyl žádný dospělý svědek, ale kdyby někdo situaci zahlédl, může se obrátit na policejní linku 158.

Podobný případ vyšetřují i v Brně Žabovřeskách. V březnu u tamní základní školy řidič nabízel svezení a sladkosti dvěma dívkám, které před ním utekly. Policistům se ho podařilo vypátrat, ovšem muž jim podal vysvětlení a proto ho neobvinili. I z důvodu, že žádná z událostí neskončila vážnými následky. Tisíce rodičů v Brně tak dál žijí ve strachu o své děti.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek