Robert (93) poprvé volil před 70 lety! Letošní volbu oslavil pivem

Miloš Zeman volí

Robert Třasoň chtěl vypadat jako ze škatulky. Oblékl si společenský oblek a odjel volit do nedalekého Bečova. Doprovázela ho dcera. „Já jsem volby považoval vždycky za národní povinnost. Rozumíte, státní povinnost. Proto jsem ani jedny volby nevynechal,“ prohlásil 93letý volič.

Volit mohl senior už v první polovině 40. let minulého století. To byla ale druhá světová válka a volby se nekonaly. Poprvé se tak dočkal po válce v roce 1946. „V šestačtyřicátém to byly spíše oslavy, nejslavnostnější volby. Tak to mi v paměti trošičku zůstalo,“ dodal Třasoň.

Senior v průběhu sedmi desítek let volil postupně do shromáždění Ústavodárného, Národního a po roce 1971 do Federálního. „Ze začátku byly třeba jenom čtyři strany. Stejně se volila jedna,“ prohlásil důchodce.

Po roce 1989 se všechno změnilo a pan Třasoň si libuje, že má mnohem větší výběr. Dnešní volbu zapil pivem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek