Řidič vjel autem do obřího stáda divočáků, jeho jízda byla smrtící!

Divoké prase

Jednou ranou skolil osm divočáků. I kdyby se snažil srážce zabránit a uhnul, dopadlo by to pro řodoče osobního auta u Stojic na Pardubicku bohužel stejně. Podle něj se před ním objevilo skoro sto zvířat.

„Jako když před vámi uhne zeď, mně uhla celá krajina doprava, protože od krajnice ke krajnici bylo stádo,“ vysvětloval řidič Petr Kysela. Jeho auto dopadlo špatně, přední část je zničená. Za několik dnů chtěl přitom vůz prodat. „Škoda je předběžně vyčíslená na 110 tisíc korun,“ řekla mluvčí policie Eva Maturová.

I tak měl ale řidič velké štěstí, že prasata byla menší. Podobné nehody občas končí tragicky. Větší kusy by se totiž klidně mohly převalit do interiéru. Je možné, že některá další prasata jsou zraněná a v tom případě můžou být nebezpečná.

V průměru pět tisíc nehod ročně zaviní zvěř. Podle myslivců je právě toto období pro řidiče velmi náročné. Navíc divočáci jsou až pětkrát víc přemnožení.

Pokud je střet nevyhnutelný, je důležité udržet vozidlo v přímém směru. Existují totiž případy, kdy se řidič sice zvířeti vyhnul, ale zemřel po nárazu do stromu

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek