Řidič přehlédl chodce. Mladík (†23) zemřel, dívka bojuje o život

Motocykl šel zvednout, až když popeláři odcouvali

Řidič octavie jedoucí směrem na Ostravu přehlédl večer několik lidí, kteří přecházeli silnici mimo přechod pro chodce. Dva z nich srazil. Sražený mladík skončil v příkopu, žena skončila zraněná na odstavném pásu u čerpací stanice.

„Zdravotnické operační středisko ZZS Olomouckého kraje přijalo krátce po dvaadvacáté hodině ve čtvrtek 1.6.2017 tísňovou výzvu pro sražené chodce osobním vozidlem v Hranicích. K události ihned vyrazila posádka s lékařem výjezdového stanoviště Hranice,“ informoval mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák.

„Posádka po příjezdu u nehody nalezla vážně zraněného třiadvacetiletého mladíka, muž utrpěl mnohočetná zranění, kterým bohužel na místě podlehl. Druhá ze zraněných dvacetiletá dívka, utrpěla poranění v oblasti dolních končetin, po prvotním ošetření, zajištění a celkové imobilizaci byla návazně převezena další posádkou na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc,“ dodal Hošák.

Dechová zkouška ukázala, že řidič před jízdou alkohol nepil. I tak mu ale hrozí obvinění z usmrcení a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek