Řidič narazil do ležícího muže nárazníkem, ten zemřel!

Řidič si myslel, že na D35 přejel mrtvé zvíře, ale šlo o člověka!

Řidič ho zahlédl na poslední chvíli a přestože se muže snažil objet, už to nestihl. „Tma jak v troubě a snažil jsme se mu na poslední chvíli vyhnout. Nehýbal se, ležel přede mnou,“ popsal momenty těsně před srážkou přímo řidič. Chodce srazil nárazníkem.

Mladík vracející se z Masopustního veselí s lahví piva zřejmě doplatil na to, že nebyl nijak osvětlený. Na místě zemřel.

Chodce ale mohlo srazit už nějaké auto předtím. „Není vyloučeno, že došlo ke srážce s jiným vozidlem, které z místa odjelo,“ připouští policejní mluvčí Eva Maturová.

Rozdíl mezi tím, když máte normální oblečení, a když si vezmete šaty s reflexními prvky, je obrovský. Zatímco v reflexní vestě jste vidět až na sto metrů, v bílém oblečení na 70.

„Pokud máte vínově červené nebo tmavší modré oblečení, je to 50 metrů. Vůbec nejhorší varianta je černá nebo tmavě šedá. Tam vás uvidí řidič na vzdálenost 30 metrů,“ doplňuje dopravní expert Roman Budský.

Chodci musejí být viditelně označeni i za šera, tedy například za svítání nebo po západu slunce. V mlze je pak vhodné mít s sebou ještě zdroj světla, například baterku.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek