Revoluce u ČD: Jízdenku zrušíte 15 minut před odjezdem! Zdarma

Pád dívenky z vlaku

České dráhy zavedou bezplatné zrušení jízdenek čtvrt hodiny před odjezdem od 15. září. O změně, která vyplývá z nové verze Smluvních přepravních podmínek zveřejněných na stránkách ČD, informoval portál zdopravy.cz.

Stornovat půjde elektronicky zakoupená jízdenka, vrátíte ji přes internet i na pokladně. Peníze by se měly ihned připsat na účet ČD Kredit. Pokud jste platili kartou, dostanete peníze o něco později.tn

Dosud bylo vracení peněz a stornování jízdenek u ČD poměrně složité. Dopravce si účtoval poplatek deset procent a nejméně 35 korun při zrušení jízdenky den před odjezdem – v případě, že si nekoupíte jízdenku na stejnou nebo delší vzdálenost na jiný den.

U jízdenek koupených přes internet už Dráhy storno poplatek neúčtovaly, vrácení peněz ale trvalo i několik týdnů. Pokud cestující zrušili jízdenku až v den odjezdu, přišli o polovinu cenu.

Vrácení jízdenky patnáct minut před odjezdem už dlouho používá RegioJet, Leo Express nabízí stornování až do času odjezdu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek