Reprezentaci čekají změny. Kouč Jarolím chce lepší produktivitu

Jiří Pavlenka

„Hráče budeme nabádat k tomu, aby utkání odehráli s chutí a pokud možno to bylo podložené výsledkem. Je třeba soupeře co nejrychleji načít. Proti Ázerbájdžánu bylo šancí dost, ale nakonec jsme dali jen dva góly, takže očekávám lepší produktivitu,“ řekl Jarolím na tiskové konferenci před utkáním se San Marinem.

V prvním vzájemném měření sil Češi v San Marinu vyhráli 6:0. Soupeř už tři roky čeká alespoň na remízu a z posledních 27 duelů dal jen tři góly. Proto i nyníJarolím čeká, že utkání bude hlavně dobýváním obranného bloku.

„Někteří hráči jim chybí, ale způsob jejich hry zůstává podobný. Tam se nic nemění,“ ví Jarolím.. „Něco jsme stihli natrénovat ještě před Ázerbájdžánem, něco probereme dnes na tréninku. Únava po cestě z Baku tam ještě je, ale ofenzivním tahům se určitě ještě budeme věnovat,“ plánuje trenér.

A chystá se udělat změny v sestavě. Přijdou hlavně v záloze, kde nemůže hrát kvůli kartám Josef Hušbauer. Gólman Jiří Pavlenka zase má zdravotní potíže.

„Jirka Pavlenka zápasil s virózou, ani nebyl na pátečním tréninku, takže ten má problémy. K některým změnám dojde, ale nechceme to překopat celé. Hušbauer nemůže nastoupit, takže někdo místo něj. Nějaké změny budou,“ řekl Jarolím. Konkrétní být nechtěl. „Nejprve se to hráči musí dozvědět ode mě,“ dodal.

Navzdory tomu, že Češi už nemohou postoupit do Ruska, motivace prý nebude chybět. „Pořád je to reprezentační utkání. Postup nemůžeme vybojovat, ale stále je o co hrát. A kdy jindy si zahrát s chutí než v nedělním zápase,“ hlásí Jarolím.

Kapitán Marek Suchý si nemyslí, že by Češi druhý nejhorší tým Evropy podle žebříčku FIFA podcenili. „Víme, co se od nás očekává. Je to jasně dané. Všichni známe výsledky San Marina, už jsme s nimi hráli. Je to o tom se na soupeře co nejlépe připravit. Dobře začít a pokud možno vstřelit už v první půli nějaké branky. Začíná to koncentrací před zápasem, určitě máme k San Marinu respekt,“ prohlásil obránce.

Pro něj jako pro stopera půjde o specifické utkání, v němž bude muset více podporovat útok, než je zvyklý. „Je to specifické utkání. Čekám, že jako stopeři budeme hluboko na polovině soupeře a více se zapojovat do obléhání jejich obrany. Ale také musíme stále držet dobrou pozici na zachytávání odkopů a nepouštět je do brejků,“ dodal Suchý.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek