Radní přiklepli dva dny před odchodem statisícové odměny!

Platy

Bývalé vedení kraje schválilo dva dny před tím, než skončilo, statisícové odměny pro představenstvo nemocnice a vypadá to, že peníze budou vyplaceny.

Proti bonusům pro vedení dlouhodobě ztrátové nemocnice se postavil i předseda dozorčí rady. „Ve smlouvě mají, že pokud taková mimořádná odměna bude navržena, tak to musí být projednáno na dozorčí radě. A to nebylo,“ zlobí se Lubomír Nečas.

„Baťova nemocnice je stále ve ztrátě, a přesto radní rozhodli o vyplacení. Toto byly důvody, pro které jsem rozhodl, že se odměny vyplácet nemají,“ snaží se rozhodnutí zvrátit čerstvý hejtman Jiří Čunek. Přesto dál platí, že valná hromada nemocnice je může schválit.

Finanční situaci největší nemocnice Zlínského kraje už od poloviny října prošetřuje hospodářská kriminálka. Závěry jejího vyšetřování ovšem dodnes nejsou známé, protože se policisté zatím neprokousali všemi zabavenými materiály.

Nový hejtman chystá změnu pravidel, aby se už nemohlo stát, že bude nemocnice prodělávat a její vedení dostane prémie.

Jestli se management nemocnice dočká půlmilionových bonusů, jasné není. Zaměstnanci už ale odměnu dostali – v místním marketu mohou využít kupon na desetiprocentní slevu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek