Ptáci na jihu Moravy se chovají divně! Může za to ptačí chřipka?

Ptačí chřipka v Česku - 3

Ornitologové pozorovali největší zimoviště ptáků v České republice. Na jihomoravských Nových Mlýnech může být kolem dvaceti tisíc hus severských a nepočítaně dalších vodních ptáků. Při natáčení hejna zjistili, že některá zvířata se chovají velmi nezvykle. Kachny a husy se otáčejí ve vodě kolem své osy, jakoby měly poruchy vnímání.

Nezvyklé chování popsal TV Nova ornitolog Jiří Šafránek: „Ptáci měli problém vzlétnout, našli jsme několik mrtvých,“ prozradil. Video předali ornitologové veterinární správě. Ta také odebrala mrtvá zvířata a teď se prověřuje, jestli se nejedná o nákazu ptačí chřipkou.

Včera potvrdili veterináři už dvanácté ohnisko nákazy v Ostravě-Svinově. Nemoc se už objevila na jižní Moravě, v jižních Čechách, ve Středočeském, Olomouckém a Libereckém kraji.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek