Proniknou Piráti do Sněmovny? Jejich předseda odpoví on-line

Letošní sněmovní volby jsou pro Českou pirátskou stranu třetí. Zatím zaznamenává výrazný růst. V roce 2010 získali Piráti 0,8 %, před čtyřmi lety už 2,66 % a teď by podle průzkumů měli překonat 5% hranici nutnou pro vstup do Sněmovny.

V jiných volbách už Piráti uspěli – v roce 2012 byl „pirát“ Libor Michálek zvolen senátorem v Praze, v roce 2014 straně chybělo jen 0,22 % k tomu, aby pronikla do Evropského parlamentu. Piráti v roce 2014 získali 21 mandátů v komunálních volbách, pronikli na pražský magistrát a vyhráli v Mariánských Lázních . Vloni se v Karlovarském kraji dostali do krajského zastupitelstva.

Co chtějí Piráti nabídnout voličům? Jak je chtějí přesvědčit, aby jim dali hlasy a za co hodlají ve Sněmovně případně bojovat? Lídra České pirátské strany Ivana Bartoše se můžete ptát už nyní a to prostřednictvím následujícího formuláře. Odpovídat bude na TN.cz v pondělí od 20:30.

On-line rozhovor

Chat s Ivanem Bartošem

Online rozhovor začíná 09.10. v 20:30.Předseda Pirátů Ivan Bartoš se narodil v roce 1980 v Jablonci nad Nisou. Vystudoval informační studia a knihovnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal malý i velký doktorát. Pracoval jako IT specialista pro různé firmy.

Předsedou Pirátů byl s krátkou přestávkou od roku 2009 až do roku 2014. Rezignoval po volbách do Evropského parlamentu. Vloni v dubnu byl ovšem opět zvolen předsedou strany. Stranu vede do voleb ve Středočeském kraji.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek