Prodejce uhlí vás může hodně "natáhnout", ukázala kontrola ČOI

Černé uhlí

Začala topná sezóna. A tak je logické, že se inspektoři ČOI zaměřili na prodejce uhlí, kteří mají nyní žně. Výsledek kontrol je ovšem tristní – chybovali oba prodejci a jeden z nich dokonce velmi výrazně.

„Šetření bylo provedeno kontrolním nákupem palivového uhlí. Při první kontrole bylo po převážení nákladu zjištěno, že prodejce si účtoval vyšší cenu, která neodpovídala skutečné hmotnosti uhlí,“ přiblížila šéfka ústecké pobočky ČOI Renata Linhartová.

A rozdíl byl opravdu veliký – inspektoři zaplatili za 670 kilo uhlí, po převážení se ovšem ukázalo, že jim prodejce dal o 70 kilo uhlí méně. I po započtení povolené odchylky tak prodejce inspektory ošidil o 175 korun.

Druhý prodejce sice účtoval správně, ale zákon o ochraně spotřebitele porušil tím, že neinformoval kontrolory o tom, že si účtuje poplatek za nakládání uhlí.

Kvůli třicetikorunovému poplatku tak prodávající dostal dvoutisícovou pokutu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek