Prodal auto na díly a předstíral krádež. V bazaru by dostal víc

Hotelový fantom František CH.

Za osm hodin stihli dva roky starý Superb očesat na kostru. Jenže policie byla tentokrát rychlejší, a zasáhla, než stihly díly zmizet v oběhu. Nepomohlo ani to, že byl překupník s údajným okradeným domluvený.

Muž ze středních Čech policistům řekl, že s autem přijel na jedno parkoviště na pražské Podbabě. Zaparkoval, šel si něco vyřídit a když se vrátil, byl jeho vůz pryč.

Podle policistů se k parkovišti ale vrátil s kamarádem autobusem, dal mu klíčky a nechal ho odjet. Vše zachytily bezpečnostní kamery.

Od překupníka muž dostal osmdesát tisíc, spolu s penězi z pojistky by to dalo pěknou sumu. Podle policistů by ale inkasoval víc, kdyby auto legálně prodal.

„V současné době se cena takového auta pohybuje kolem šesti set tisíc,“ řekl TV Nova Pavel Just, vedoucí 8. oddělení pražské kriminálky.

Nad tím, co jsou někdy lidé při snaze o pojistný podvod schopni vymyslet, kroutí policisté hlavou. Jeden muž z Jihočeského kraje chtěl dostat peníze z pojišťovny za to, že si poškodil auto o hluboký výmol. A rozhodl se, že do něj reálně najede. Aby se mu nic nestalo, oblékl si motorkářskou kombinézu a na hlavu nasadil helmu.

Jenže to rozjel trochu víc, než bylo třeba. Auto vylétlo ze silnice a řidič zase z něj, protože se nepřipoutal. Policisté pak našli rozbité auto a opodál v bezvědomí motorkáře bez motorky. Když přišel k sobě, musel s pravdou ven.

Ještě dál zašel majitel luxusního BMW ze Slovenska. Ten ohlásil krádež a těšil se na peníze z pojistky. Ještě než je dostal, našlo se auto zakopané u něj na zahradě.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek