Případ údajného traviče nekončí: Objevily se záběry trpící srny!

Travič psů

Drastické záběry má nyní policie. Je na nich srnka v křečích s pěnou u tlamy. Utrpení zvířete sleduje muž s kamerou, ale i dítě. Obviněný muž na otázku reportéra TV NOVA, zda video natáčel, neodpověděl. Jen uvedl, že záběry jsou deset let staré. Pak položil telefon.

„Videozáznam měli kriminalisté k dispozici, jedná se o jeden z materiálů, ze kterého vycházeli při objasňování případu,“ řekla stručně policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Právě před deseti lety se přitom začaly na Litoměřicku objevovat první otravy prudkým jedem karbofuranem. Divoce žijící zvířata umírala v krutých bolestech. Kriminalisté na vše přišli až v roce 2015 na základě udání a do konce loňského roku probíhalo vyšetřování.

Kromě množství jedu, které by stačilo k zabití 37 lidí, měl údajný travič doma i dvě nelegálně držené zbraně. U soudu mu hrozí až osmileté vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek