Přímý souboj o čelo tabulky: Plzeň porazila Chomutov a je první!

Jaromír Jágr

Chomutov do dnešního dne vládl extralize, ale na čelo dotahovaly další týmy. Hlavním kandidátem na první místo byla Plzeň, která s Piráty svedla přímý souboj o lídra tabulky. Svěřenci Vladimíra Růžičky se zásluhou jeho syna ujali vedení. To však bylo co do gólů od domácích všechno.

Poté se slova ujali hokejisté Plzně. V 9. minutě druhé třetiny vyrovnal Dominik Kubalík. Po něm se dvakrát trefil Tomáš Mertl a jednou David Stach. Indiáni tak vyloupili led Pirátů, odkud si odvezli tři body za výhru 4:1. Plzeň tak vystřídala na průběžném prvním místě Chomutov.

Radovala se i Jihlava. Nováček soutěže hostil na svém ledě Vítkovice. Skóre otevřel útočník Dukly Michal Hlinka, který je paradoxně odchovancem Vítkovic. Za ty otočil průběh utkání dvěma góly kapitán Rostislav Olesz. Jenže domácí se nevzdali. Svůj první gól v letošní sezoně zaznamenal Josef Skořepa, po něm skóroval Filip Seman a Radek Hubáček korigoval na konečných 4:2 pro Jihlavu do prázdné brány.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.