Při těžkém zásahu v Beskydech uslyšeli záchranáři volání o pomoc

Vrtulník na horách

Členové Horské služby Beskydy měli v sobotu velmi napilno. Ke zraněným osobám ve velmi těžkém terénu vyráželi hned dvakrát. Při jednom zásahu navíc zachránili rovnou dvě osoby.

V prvním případě se jednalo o pád může (50) do dvacetimetrové strže v oblasti Bílého Kříže. „Záchranáři ze stanice Gruň a Bílá se museli k postiženému dostat ledovým terénem, ošetřit a pomocí lanové techniky vyprostit,“ potvrzuje Horská služba na svém portálu.

Zraněného záchranáři naložili do terénního vozidla a předali záchranářům z Frýdlantu nad Ostravicí.

Druhý zásah záchranářů se odehrál v lokalitě Lysé Hory. Žena si po pádu na zledovatělém terénu zlomila hlezenní kloub. Záchranáři ji ošetřili a začali přesouvat na základnu, když najednou z exponovaného místa uslyšeli volání o pomoc.

Po chvilce hledání našli ženu, která spadla z patnáctimetrového srázu. Při pádu si žena zlomila nohu v oblasti bérce. Kvůli vážnosti na místo vyrazil záchranářský vrtulník.

„Ženu po ošetření a vyproštění lanovou technikou transportovali na hřebenové rozcestí Ivančena, kde ji předali posádce LZS Ostrava,“ potvrdila horská služba.

Turistické cesty a chodníky jsou v Beskydech zledovatělé, horská služba proto doporučuje návštěvníkům použití nesmeků.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek