Při kácení stromu se zabil muž! Spadl z několika metrů na zem

Převrácený jeřáb v Miškovické čističce - 4

Šedesátiletý muž vyrazil před obědem na velký podzimní úklid své zahrady, během kterého chtěl pokácet mohutný stříbrný smrk, vysoký 15 metrů. Během kácení se ale ze stromu zřítil.

„Došlo k poranění staršího muže v souvislosti s kácením stromu, při tomto úkonu bohužel muž utrpěl mnoha četná poranění kterým podlehl,“ řekl Ivo Novák, mluvčí záchranné služby v Královéhradeckém kraji.

Podle všeho vylezl zhruba do poloviny stromu, jehož vrchní část chtěl odřezat – při kácení ho padající vršek smrku ze stromu srazil. „Já jsem s ním mluvil, říkal mi, že to pojede řezat,“ řekl soused muže. „Je to hrozný, to co se stalo,“ dodal další soused.

Muž ke kácení podle informací televize Nova měl potřebná povolení. Případ si převzali kriminalisté – budou zjišťovat hlavně to, za jakých okolností a proč se nehoda stala. „Událost prověřují trutnovští policisté,“ řekla mluvčí policie Alena Kacálková,

Podobná neštěstí se přitom čas od času stávají. Třeba letos v březnu během pouhých tří dnů zemřeli při kácení stromů hned tři lidé – na Plzeňsku, Olomoucku a Přerovsku.

Podle odborníků by hlavně laici měli dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Směrový zářez se dělá na straně, kam chceme, aby strom padal, přičemž z druhé strany se musí zatlouct klín a až poté se kmen dořízne.

„Oni různě krouží kolem toho stromu, snaží se různá místa oříznout tak, aby prostě ten strom spadl,“ řekla Radka Stolariková, ředitelka lesnické školy Žlutice. Lidé by ještě před tím, než začnou s kácením, měli absolvovat alespoň základní průpravu u zkušeného dřevorubce.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek