Prezidentování nevynáší: Trump v politice zchudl o 32 miliard!

Donald Trump

Donald Trump přišel od doby, kdy ohlásil ostrý start prezidentské kampaně, v přepočtu o více než 32 miliard korun. „Americká redakce s tím má zkušenosti, protože jeho majetek počítá už od roku 1982. A je pravda, že za poslední rok a půl se jeho jmění snížilo o miliardu a 500 milionů dolarů,“ uvedl časopis Forbes.

V současnosti je tak v Americe až na 248. místě s majetkem v přepočtu za 70 miliard korun. O peníze už jako americký prezident přišel hlavně na realitním trhu. Vydělává totiž především pronájmem budov ve velkých městech.

„Bohatství Trumpa je složeno z realitní třetiny, potom z golfových resortů, které má po celém světě, a také z licenčních poplatků za jeho jméno. Můžete si koupit jeho vůni, minerální vodu, je toho spousta,“ vypočítal novinář Jaroslav Mašek.

„Je zhruba 500. nejbohatší na světě. A když se podíváme na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, tak tomu patří stá příčka. Kellner má čtyřikrát větší majetek než Trump,“ dodal Mašek.

I přes to, že přišel o pořádný balík peněz, stále mu říká „pane“ například soukromé letadlo, desítka luxusních vozů včetně veteránů, několik luxusních apartmánů s jedinečným výhledem nebo jachta.

Trump už z žebříčku miliardářů několikrát vypadl úplně, například počátkem devadesátých let, kdy se rozváděl s československou emigrantkou Ivanou Zelníčkovou Trumpovou.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek