Prezident má politický kalašnikov, použít ho ale nechce

Svatopluk Bártík k Zemanovi

Jednání o sestavení nové vlády stále provází nejasnosti, zatím není jasné, jestli se Andreji Babišovi podaří vládu sestavit hned na první pokus. Prezident Miloš Zeman při návštěvě Vápenné v Olomouckém kraji při diskuzi s občany uvedl, že má v případě třetího pokusu v rukou velmi silnou zbraň.

„Prezident má v případě třetího kola silnou zbraň, kalašnikov,“ zavtipkoval Zeman a pokračoval: „A tentokrát jiný kalašnikov. Tentokrát ustanovený v Ústavě politický kalašnikov, chcete-li. Ustanovení Ústavy, které říká že prezident v takovém případě může rozpustit Poslaneckou sněmovnu a vypsat předčasné volby.“

Volby se pak konají do šedesáti dnů, politici ale ztrácejí mandát okamžitě s rozhodnutím prezidenta, díky tomu přijdou i o plat. To je podle Zemana politický kalašnikov. Ten má být tlakem na politiky, aby spolu spolupracovali.

„Připojuji závěrem, že jsem ostře proti předčasným volbám, protože je to urážka voličů,“ ukončil Miloš Zeman odpověď na otázku.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek