Preston vedl, ale Arsenal otočil. Favorita spasil v 89. minutě Giroud

Arsenal vstupoval do utkání jako favorit, ale takový začátek utkání si určitě nepředstavoval. Už v sedmé minutě totiž Ospina, který dostal přednost před Petrem Čechem, inkasoval po střele Robinsona.

V euforii hrající druholigisté mohli náskok ještě navýšit. Jen během první půlhodiny se dostali do několika slibných příležitostí, skóre však zůstávalo stále stejné.

Ke konci první půle se do hry dostali i hosté a i oni si vypracovali šance. Diváci byli svědky atraktivní podívané, na další gól si ale počkali až do úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy srovnal Ramsey.

V 78. minutě se Arsenalu podařilo dokonat obrat, ale proti byl praporek asistenta rozhodčího, který letěl vzhůru na znamení Giroudova ofsajdu. Francouzský útočník se ale nakonec přece jen dočkal, a to již ve chvílích, kdy to vypadalo na remízu a odvetný zápas. V 89. minutě ale Perez vyzval patičkou právě Girouda a ten posunul Arsenal do dalšího kola.

Program 3. kola FA Cupu pokračuje i v neděli. Od 15:55 sledujte na NOVA Sport 1 a VOYO utkání Chelsea – Peterborough.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.