Přerov omezuje stěhování části lidí, vyhlásil „bezdávkovou“ zónu

Požár ubytovny v Ostravě-Zábřehu - 3

Podle přerovské radnice se situace v sociálně vyloučených lokalitách u nádraží v posledních měsících zhoršila a může za to prý i příliv nových nepřizpůsobivých ze severu Moravy, kteří se zabydlují ve zdejších ubytovnách.

Hranice zóny tvoří šest problémových ulic – Dluhonská, Husova, Kojetínská, Škodova, Tovačovská a Tovární. Stávajících nájemníků se opatření nedotkne. Do domů na této adrese se už ale nemohou stěhovat noví nájemníci, kteří žijí pouze ze sociálních dávek.

Přerovští radní požádali o takzvané opatření obecné povahy loni v říjnu. To teď vstoupilo v platnost.

Stejné opatření jako Přerov zavedla v regionu před časem obec Stražisko na Prostějovsku, která se dlouhodobě potýkala s problematickými nájemníky tamní ubytovny.

Ze strany přerovské radnice není vyhláška omezující bydlení podpořené sociální dávkou prvním pokusem o omezení provozu zdejších ubytoven.Ve městě je jich celkem osmnáct, přičemž jednu se dokonce město rozhodlo zbourat.

Je to ubytovna Chemik na Velkých Novosadech. Budovu, která patří městu, už museli nájemníci vyklidit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek