Praha chce vytlačit kamiony z města. Zákaz vjezdu je o krok blíž

Na D1 se převrátil kamion s drůbeží

Technická dokumentace, kterou v úterý pražská Rada schválila, popisuje nutná dopravní opatření, která bude potřeba pro zavedení zákazu udělat. Opatření teď musí posoudit silniční úřad.

Praha nakonec zvolila nejtvrdší variantu zákazu vjezdu kamionů do města. Zakáže vjezd i na Jižní a Štěrboholskou spojku a na Spořilovskou ulici, tedy na komunikace, které suplují chybějící dálniční okruh kolem hlavního města. S tím nesouhlasili dopravci, ministerstvo dopravy, policie i Středočeský kraj.

Podle schváleného plánu se bude muset označit 36 křižovatek a 15 dalších křížení, podjezdů a nadjezdů. Značky by byly umístěny trvale a měly by mít celodenní platnost.

Až opatření schválí silniční úřad a umístí jej na úřední desku, mohou další subjekty podávat námitky. Praha očekává, že toho využijí. Proti plánu omezit vjezd kamionů na městský okruh je sdružení nákladních dopravců Česmad. Nelíbí se ani obcím v okolí Prahy a Středočeskému kraji. Obávají se, že kamiony zahltí středočeské silnice.

K omezení vjezdu kamionů přistoupily třeba už Říčany, kde zákaz průjezdu vozidel nad 12 tun platí od listopadu loňského roku.

Praha se ale hájí, že průjezd kamionů po Jižní spojce a přes Spořilov má negativní dopad na zdraví místních. Dokončení Pražského okruhu alespoň mezi dálnicemi D1 a D11 je zatím ovšem stále v nedohlednu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek