Pracovníka věznice Všehrdy zatkli kvůli pašování! Mohl ovlivnit volby

Petra a Jakub Doležal

Jak upozorňuje portál Česká justice, ve vazbě skončil za zneužití svých pravomocí zaměstnanec Věznice Všehrdy. „Dopouštěl se protiprávního jednání tak, že odsouzeným do věznice v rozporu s právními předpisy vnášel a předával věci za podmínek, že neprocházely kontrolou. Tímto způsobem mohl být ohrožen a zmařen účel výkonu trestu,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

V souvislosti s tím, že ve věci probíhá další vyšetřování, odmítla případ blíže komentovat. A stejný postoj zaujala u mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

Podle informací České justice by vyšetřování mohlo souviset i s možným ovlivňováním vězňů při volbách. Ačkoli totiž mají Všehrdy 150 obyvatel, díky vězňům jsou tu téměř čtyři stovky voličů.

A volby s výrazným náskokem letos vyhrála KSČM, jenže prakticky ve všech obcích na Chomutovsku jasně vedlo hnutí ANO. A nápadná měla být i volební účast přesahující 80 procent. Nejvíce hlasů získal ve Všehrdech právě zaměstnanec Vězeňské služby, kterého se má vyšetřování týkat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek