Práce je víc než dost, zdaleka ne všechny ministry ale zastihnete!

Bývalí poslanci, kteří neuspěli

S blížícím se koncem v úřadu se zmírnilo tempo, jakým ministři pracují. Třeba minsitr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček byl ve středu na služební cestě.

Problémy kolem pošty a nedoručování zásilek, hrozby terorismu, nebo hackerské útoky. Přes velké množství úkolů byste v nadcházejících dnech na ministerstvu vnitra nejspíš marně hledali Milana Chovance, který bude jezdit po České republice. „Dnes jedu do Teplic, pak pokračuju na Vysočinu, dělám teď turné po republice a jednám se svými stranickými kolegy,“ vysvětlil TV Nova.

A kvůli stranickým jednáním nezastihnete celou řadu dalších ministrů. Na úřadě reportér nezastihl třeba ani ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který byl v senátu na jednání s členy senátního klubu ČSSD.

Ministr zemědělství byl pro změnu v úterý se svými kolegy na povolebních jednání. „Jako první místopředseda KDU-ČSL na tato jednání chodím. Snažím se tu práci pak dohánět, beru si s sebou počítač,“ sdělil Marian Jurečka.

Někteří ministři ale údajně pokračují se stejným nasazením, jako před volbami. Polevit v pracovním nasazení by asi nebyl nejlepší nápad třeba na ministerstvu dopravy, vzhledem ke stavu českých silnic. „Říkal jsem všem kolegům, že tady na volnější tempo prostor není. My se připravujeme na další období,“ pronesl Dan Ťok.

Ministři mají i po skončení funkčního období nárok na auto bez řidiče a tři měsíce dostanou i plat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek