POZOR NA NÁLEDÍ, varují silničáři! Hrozí hlavně na horách

Lyžování

Přesně jak meteorologové předpověděli ve svém varování, Česko pokryla ledovka. Od včerejška až téměř do dnešního poledne byla v platnosti výstraha před náledím. Výstraha varovala zejména Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj a Zlínský kraj.

Prakticky veškerá hlášení silničářů z krajů mluví o tom, že dnes dopoledne komplikuje náledí nebo zledovatělá vrstva sněhu jen na silnicích nižších tříd. Hlavní tahy ve všech krajích jsou buď suché, mokré nebo ošetřené proti náledí.

Pozor by si měli dávat řidiči hlavně ve vyšších polohách a horských oblastech. Silničáři varují, že tam musí řidiči jezdit se zvýšenou opatrností. I plochy, které už byly ošetřené mohou namrzat, protože se teploty pohybují pod nulou. Týká se to například menších silnic v Jizerských horách, západní části Krkonoš, na Žďársku, v Krušných horách, Orlických horách nebo oblasti Prachaticka.

Předpověď na dnešek


Jasno až polojasno. Na severovýchodě většinou oblačno a zpočátku místy, postupně jen ojediněle slabé sněžení, zejména na horách. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, zpočátku ojediněle náledí, v 1000 m na horách kolem -3 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem -5 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, ve východní polovině území zpočátku místy mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. Rozptylové podmínky jsou a budou dobré, jen místy, zejména v západní polovině Čech, mírně nepříznivé.

Předpověď na noc


Jasno nebo skoro jasno. Postupně ojediněle tvorba mrznoucích mlh nebo nízké oblačnosti. Nejnižší teploty -4 až -8 °C, ojediněle při sněhové pokrývce kolem -10 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno. Rozptylové podmínky budou v noci mírně nepříznivé až nepříznivé.

Počasí v neděli


Skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé až nepříznivé.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek