Pozor na komplikace v dopravě! Taxikáři spustí obří protestní akci

Taxikáři protestují proti Uberu! - 5

Sami organizátoři označují chystaný protest za největší akci, jakou v této věci doposud uspořádali. Zúčastnit se ho má odhadem až šest tisíc profesionálních řidičů. A to nejen z Prahy, ale i dalších velkých měst jako Brno, Olomouc nebo Ostrava.

Sraz mají v 10 hodin dopoledne na Strahově. Poté se vydají na protestní jízdu městem. Taxíkáři následně nejspíš zablokují magistrálu a příjezdy do centra. Přestože se na akci připravuje i policie, je zřejmé, že doprava bude dnes v Praze o mnoho komplikovanější než jindy.

Taxikáři už podobnou akci uspořádali na začátku října, kdy jich několik set blokovalo dopravu v okolí ruzyňského letiště a magistrátu. Další demonstraci pak plánovali v půlce listopadu, den předem ji ale sami odvolali.

Více v reportáži:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek