POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

Hříšný tanec se stal kultovní záležitostí a neexistuje snad osoba, která by neznala legendární hlášku „Baby nebude sedět v koutě“. Děj filmu, odehrávající se na začátku 60. let, mapuje prostředí horského rekreačního komplexu. Jednoho večera sedmnáctiletá Francis potká jednoho ze zaměstnanců komplexu, kterému pomůže s melouny. Jako dívka ze slušné rodiny se dostane do úplně nového prostředí a zažije pořádně nabité léto. Herecké začátky Jennifer Grey, která ve filmu ztvárnila hlavní roli Baby, nebyly snadné. O roli Baby měla původně zájem i Sarrah Jessica Parker, která se později proslavila především v seriálu Sex ve městě!
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2015/1728514.jpg?d41d

Jennifer pochází z umělecké rodiny a není divu že i z ní samotné se stala herečka. Její matka byla herečka a tanečnice a otec hrál a zpíval – v roce 1972 za svůj výkon ve filmu Kabaret dokonce získal Oscara. To se sice Jennifer zatím nepodařilo, ale herectví na hřebík rozhodně nepověsila! Podívejte se, jak vypadá dnes!
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/May2017/1998625.jpg?d41d

Jako dcera slavného otce nebyla několikrát obsazena do filmu. Podle agentů prý nevyhovovala výškou nebo věkem. Tyto výmluvy jim ale dlouho nevydržely a po několika letech snažení a konkurzů všem Jennifer vypálila rybník. V roce 1987 byla obsazena do hlavní role ve filmu Hříšný tanec. Tady ztvárnila Frances Housemanovou přezdívanou Baby, která je s rodinou na dovolené v horách a zamiluje se do místního tanečníka, kterého hraje Patrik Swazey. Jennifer ve filmu mohla ukázat i své taneční schopnosti a ani v legendární scéně se zvedačkou nepotřebovala dublerku.

Oblíbený film z konce 80. let se dočkal i svého nového zpracování, film má premiéru koncem května 2017. Bude o 80 minut delší než původní Hříšný tanec. Na výrobě filmu se mimo jiné podílela scénáristka původního Hříšného tance Jessica Sharze. Objeví se zde nová hudební čísla a přidané scény, které by se měly co nejvíce nést v duchu povodního filmu. Stejně jako kultovní film se i nový remake bude odehrávat v hotelu v pohoří Catskill na východě USA.

V době natáčení Hříšného tance bylo Jennifer 27 let, tedy o 10 let více než filmové Baby. Fimovou dvojici ztvárnila společně s Patrickem Swazyem. Místo něho měl být do filmu původně obsazen Val Kilmer, ten se ale role vzdal. Zdá se, že udělal životní chybu a Swazyeho tak film proslavil. Herečka se svěřila, že ona a Patrick byli naprostými protiklady. „Byl to skvělý tanečník a ničeho se nebál,“ popsala Jennifer Patricka, který zemřel v roce 2009 po boji se zákeřnou rakovinou.
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2015/1728516.jpg?d41d
Zajímavostí je, že scéna, kdy Johny sjíždí rukou po podpaží Baby která se nemůže ubránit smíchu původně ve scénáři vůbec nebyla. Naštvaní Johnyho (Patricka Swayzeho) je reálné a právě proto, že vše vypadalo realisticky se režisér rozhodl záběry nakonec do filmu dát.

Ve svých 57 letech je Jennifer stále aktivní herečkou. Naposledy v roce 2014 natočila romantickou sci-fi komedii In Your Eyes. Aktuálně natáčí drama Untogether, kde ji můžeme vidět po boku Jamieho Dornana, hvězdy 50 odstínů šedi. Film by měl mít premiéru ještě letos.
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/May2017/1998624.jpg?d41d

Legendární Hříšní tanec můžete sledovat v pátek 19.5. ve 20:20 na Nově a o den později od 18:05 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Proč hvězdným herečkám zbyly oči pro pláč? Šest dní, sedm nocí byl s Harrisonem Fordem někdo jiný

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek