Požár zničil rodinný dům na Znojemsku, škoda za milion

Obyvatelka domu vyběhla včas ven, přesto byla převezena do nemocnice ve Znojmě s podezřením na nadýchání kouřem. Požár zachvátil obytnou místnost, kuchyň a chodbu v prvním patře, hořela také část střechy. Do přízemí domu, kde je garáž s autem, se plameny nedostaly.

S ohněm bojovaly dvě jednotky profesionálních a tři sbory dobrovolných hasičů několik hodin. „Pod kontrolu se požár podařilo dostat v 1.17 hodin,“ uvedl na webu HZS Jihomoravského kraje tiskový mluvčí Jaroslav Mikoška. Dohašování a kontrola požářiště termokamerou se protáhla až do brzkých ranních hodin. „Požár byl zcela zlikvidován ve 3.35 hodin,“ dodal Mikoška.

Část domu je zcela zničená. Škoda dosáhne podle odhadu vyšetřovatele až milion korun. Proč začal dům hořet, není dosud známo.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek