Poslanci volí předsedy výborů. V čele školského bude Klaus ml.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek

Dopoledne se sešel například ústavně právní výbor, hospodářský výbor nebo Výbor pro obranu. Zasedal i výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. V jeho čele by měl zasednout Václav Klaus mladší.

Během odpoledne by měl zasedat například kontrolní výbor, zahraniční a zemědělský. Celkem se dnes sejdou členové 15 výborů. Ti by si měli zvolit své předsedy, které zítra bude muset potvrdit sněmovna.

Vítězné hnutí ANO by mělo mít předsedů sedm, strany demokratického bloku čtyři a po dvou pak Piráti a SPD. Dva členy už mají komunisté, kteří minulý týden do čela mandátového a imunitního výboru zvolili Stanislava Grospiče.

Jeho členové zasedali již včera, kdy projednávali policejní žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Druhou členkou za KSČM je Miloslava Vostrá, která byla včera zvolena do čela rozpočtového výboru. I tento výbor zasedal již včera, aby se nezdržovalo projednávání o státním rozpočtu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek