Poslanci mají k dispozici luxusní areál, nahlédněte dovnitř

Bydlení - Miloš Zeman a Jiří Drahoš

Dosud to tam znali jen vyvolení. Nyní se můžete podívat, jak to v jinak pečlivě střeženém poslaneckém relaxačním zařízení vypadá. Nové plně vybavené pokoje, v každém koupelna s toaletou nebo televize. K dispozici sauna nebo venkovní bazén i s terasou pro grilování. Tohle vše nabízí poslancům areál v Lipnici nad Sázavou.

Součástí vybavení areálu je i tenisový kurt. Není se tak co divit, že poslanci čas od času pořádají zasedání výborů mimo Prahu a mimo jiné také v Lipnici. „Je to tady volnější a vzdušnější a těch nápadů mi přijde lepší,“ vysvětlil předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Jsme rádi, že to zařízení je vytěžovanější, než kdysi bývalo,“ uvedl Jiří Dolejš z KSČM. Poslanci se tam scházejí jednou až dvakrát do měsíce. Nebo tam mohou trávit volno či dovolené. Sice si nocleh i stravování částečně hradí sami. Ceny jsou ale zhruba poloviční oproti podobným zařízením v okolí. Plná penze stojí necelé dvě stovky.

„Cena se pohybuje za noc za lůžko kolem 500 korun,“ doplnil Bartoš. Ceník je lidovější než jinde, 10 stupňové pivo si tu dáte za dvacet korun, kafe za 15 korun.

Sněmovnu potažmo stát celoroční provoz tohoto 40 lůžkového luxusního areálu vyjde na milióny korun. „Ten objekt stojí ročně 4 miliony, jeho správa zaměstnává 7 lidí,“ uvedl Bartoš.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek