Poprvé za 118 let! Opora Barcelony dostala doživotní kontrakt

Lionel Messi

Přestoupí, nebo zůstane v Barceloně? Tuhle otázku v posledních týdnech fanoušci katalánského klubu hodně řešili. Teď konečně znají odpověď. A určitě je potěšila. Andrés Iniesta podepsal na Nou Campu nový kontrakt. Ne jen tak ledajaký. Je vyměřený do konce fotbalistova života.

Skoro se nabízí říct, kdo jiný by měl takovou smlouvu dostat? Jen legendární Xavi Hernandez má v kolonce zápasů odehraných za Barcelonu vyšší číslo než Iniesta. V jejím dresu nastoupil už v 633 zápasech. K tomu přidal čtyřiapadesát gólů.

„Za 118 let klubu je to poprvé, co někomu dáváme doživotní kontrakt. Je to výjimečná smlouva pro výjimečného hráče,“ vysekl Iniestovi poklonu klubový prezident Bartomeu.

S dohodou byl spokojen i sám fotbalista. „Je to pro mě mimořádný den, jeden z mnoha tady. Nikdy jsem nechtěl odejít pryč, tohle je můj domov. Budu tu, dokud mé tělo a mysl neřeknou, že to stačí. A to se, doufám, nestane ještě dlouho,“ řekl Iniesta.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek