Policisté v Mostě mají problém: Kvůli výtahu hrozí muži vězení

Rocia Cortés Nuňézová

Civilní zaměstnanec vykonával tzv. stavební dozor, to znamená, že stavba výtahu byla pod jeho dohledem. Úplatky měl opakovaně požadovat od října loňského roku až do konce letošního ledna.

Podle detektivů generální inspekce muž opakovaně požadoval úplatky v částkách 20 tisíc korun, celková hodnota zakázky na stavbu výtahu přitom dosahuje 1,5 milionu. Firma ale měla se stavbou zpoždění a civilní zaměstnanec policie měl peníze požadovat za to, že stavbu převezme dřív, a tím firmě ušetří peníze za penále, které by jí hrozilo.

Případ se na inspekci dostal v polovině minulého týdne. Za dva dny už byl civilní zaměstnanec v poutech. Předání úplatku proběhlo na čerpací stanici v Ústí nad Labem, zástupce stavební společnosti mu předal označené peníze.

Pokud by úplatek nedostal, měl civilní zaměstnanec stavební firmě vyhrožovat také stopkou na jakékoli zakázky pro policii v budoucnu. Vyšetřovaný je na svobodě. Za přijetí úplatku mu hrozí až 5 let vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek