Policie pátrá po kriminálníkovi! Už seděl ve vězení, hledají ho znovu

Napadení - 2

David Vančura zmizel v srpnu, od té doby o něm vyšetřovatelé nemají žádné zprávy. Podle policie to je protřelý kriminálník, který má za sebou možná až statisícové škody.

Je mu 32 let a už sedm let strávil ve vězení. Podle kriminalistů má ale nejspíš na svědomí další sérii krádeží a vloupání. Hledá ho tachovský soud, policie doufá, že ho někdo pozná.

180 centimetrů vysoký muž mohl změnit vizáž a možná zmizel i za hranice. Jako třeba jeho krajan ze Svitavska Dominik Babička, kterého policie dopadla v prosinci až na Balkáně. „Byl hledán pro neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku,“ sdělil mluvčí policie Ondřej Zeman.

Z holohlavého mladíka se stal vlasatý muž a pak si ještě nechal narůst vousy. Když ho policie v Řecku na ulici oslovila, řekl, že je syrský uprchlík a jeho jméno je Sarif Sacha. Muž u sebe neměl žádné doklady, vymyslel nejen jméno, ale i datum narození. Řecké policii se to nezdálo a vyslýchala ho znovu a znovu. Nakonec se přiznal, kde leží jeho domovina.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek