Policejní nováčci dostali tučné odměny. Vy teď můžete také!

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala

Policie začíná vyplácet náborové příspěvky nově přijatým strážcům zákona. Po půlroční zkušební době si někteří přijdou jednorázově až na 150 tisíc korun.

Příspěvek letos přilákal přes 600 nových lidí. V některých krajích je ale přesto policistů pořád málo. „Aktuální personální obsazenost je na 96 procentech, což je poměrně velké číslo, nicméně stále nám chybí stovky policistů, a to zejména v Praze, středních Čechách a Karlovarském kraji,“ říká Iveta Skupien, tisková mluvčí policejního prezidia.

Chybí pochůzkáři, dopravní policie, ale především také členové cizinecké policie – tam je momentálně 447 volných míst. Nabídka náborového příspěvku tak platí dál, můžete se proto přihlásit i vy!

„Výše náborového příspěvku je v Praze a středních Čechách 150 tisíc korun, v Karlovarském kraji 110 tisíc korun a v ostatních krajích 75 tisíc korun,“ dodává mluvčí.

Stačí splnit několik podmínek – být české národnosti, starší osmnácti let a čistý trestní rejstřík. Novela ministerstva vnitra nabízí šanci také absolventům odborných učilišť.

Ačkoliv uchazeči od nového roku nemusí mít maturitu, čekají je náročné testy. Zdolat musí psychologické vyšetření, fyzický test a projít prověrkou u lékaře. Na příspěvek k nástupní hrubé mzdě kolem 22 tisíc dosáhnou nováčci po půlroční zkušební době.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek