Pohřeb Češek v Anglii: S Helenou a Žanetou se loučí desítky lidí

Muž srazil dvě Češky v Anglii

Pohřeb se konal v pondělí od 11:30 (12:30 SEČ) v kostele. Vedení města počítalo s velkou účastí, proto nařídilo uzavření silnic v okolí. „Nechceme, aby obřad cokoliv rušilo, ani zvuk aut,“ prohlásil tiskový mluvčí městské rady deníku Manchester Evening News. Na místě pomáhalo několik dobrovolníků.

Na podporu rodiny proběhlo několik sbírek, ze kterých se částečně uhradily náklady na pohřeb. Rodina poté prohlásila, že více peněz už nechce. „Chceme našim holčičkám dát něco i my,“ děkovala matka Žanety za pomoc s tím, ať už nikdo žádné sbírky nepořádá.

Část rodiny Češek žije v České republice. Příbuzní se do Anglie začali sjíždět už minulý týden. Na pohřeb však museli čekat. Kvůli vyšetřování se konal až 16. ledna. Rodina se nemůže ze ztráty milovaných osob vzpamatovat. „Zítra bude den, na který nikdy nezapomenu. Naposledy uvidím svou nádhernou sestru,“ napsala v neděli sestra Heleny na sociálních sítích.

Nešťastná událost se stala na Silvestra. Mladé Češky srazil řidič 90 metrů od jejich domu. Sestřenice byly na cestě z obchodu, doprovázela je skupina přátel a rodiny, kteří na ně čekali na druhé straně. Podle svědků se auto přiřítilo vysokou rychlostí, sestřenice srazil a ujel z místa nehody. Helena podlehla zraněním na místě. Žaneta zemřela v nemocnici o dva dny později.

I když řidič a jeho kamarádi po nehodě utekli, policie je rychle dopadla. Gabor Hegedus, který vůz řídil, čelí obvinění z neposkytnutí prví pomoci, neohlášení dopravní nehody a maření vyšetřování. Z maření vyšetřování jsou nařčeni i David Oros (18), Janos Kalanyos (50) a Zoltan Peto (49), kteří jeli v autě také.

Policie původně zatkla 5 mužů, jeden byl však po výslechu propuštěn a s policií spolupracuje. Muži pocházejí z Maďarska. Obvinění nadále zůstávají ve vazbě. Soud bude pokračovat v Manchesteru 1. února 2017.

Smrt dívek zasáhla celou komunitu českých Romů v Anglii. Podívejte se na reportáž:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek