Počasí na měsíc: Teploty budou průměrné, oteplí se až v březnu

Smog

„Celé období od 12. února do 11. března 2018 bude teplotně průměrné. První a třetí týden bude teplotně průměrný. V prvním týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat většinou od 0 do -5 °C. Maximální denní teploty budou nejčastěji v intervalu 0 až +5 °C,“ uvedli meteorologové na svých stránkách.

Druhý a čtvrtý týden bude průměrný až lehce nadprůměrný. „Nejteplejší vychází poslední týden od 5. do 11. března s průměrnou týdenní minimální teplotou vzduchu v rámci Česka kolem -1 °C a průměrnou týdenní maximální teplotou kolem +8 °C,“ předvídají meteorologové.

Pokud jde o srážky, budou podle ČHMÚ následující čtyři týdny průměrné až slabě podprůměrné. Nejsušší bude poslední týden sledovaného období, kdy mají spadnout přibližně jen tři milimetry srážek. Jen pro srovnání – ve druhém a třetím týdnu to bude průměrně milimetrů devět.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek