Po volbách na Slovensku tekla krev. Politik se pořezal šavlí!

Michal Kováč

Richard Sulík, šéf strany Svoboda a solidarita (SaS), prolil po slovenských volbách svou vlastní krev. Mačetou si pořezal ruku, takže ho museli převézt do nemocnice k šití rány. Nakonec mu lékaři udělali osm stehů.

Vysvětlení Sulíkova zranění je poměrně kuriózní. Jeho strana SaS ve volbách až nečekaně dobře uspěla, když skončila na druhém místě se ziskem kolem 12 procent hlasů. Oslavy ve volebním štábu proto byly bujaré. A alkohol zřejmě tekl proudem.

Pak se ovšem Sulík pokusil otevřít šampaňské pomocí techniky nazývané sabráž (či sabrage). Jde o otevírání šampaňského šavlí, kterou se „usekne“ hrdlo lahve. Tato technika se používá při slavnostních příležitostech a prosluli jí buď ruští carští důstojníci, případně důstojníci napoleonova vojska.

Poté, co Sulíkovi lékaři v nemocnici ruku sešili, se vrátil na centrály strany a pokračoval se spolustraníky ve veselici. On a jeho strana by se teoreticky mohli stát tvůrci nové vlády. Jako nejsilnější vítěz z voleb vyšel Robert Fico a jeho Směr-SD. Pokud se mu ale nepodaří sestavit vládu, což se klidně může stát, mohl by druhou šanci dostat právě Sulík a jeho SaS.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek