Po požáru kabelu shořel celý dům! Rodina je na dně a hledá pomoc

Požár domu v Šanově na Znojemsku - 10

Rodinný dům ve Strančicích v Praze-Východ zachvátil ve středu ráno požár, poté, co v pokoji syna začal hořet špatný prodlužovací kabel. „Všichni spali, až na dědu, který byl venku. V pokoji bratra začala hořet zásuvka kvůli špatnému prodlužovacímu kabelu. Bratra probudil kouř, i když byl ospalý, zmatený, vzal mobil a vyskočil oknem. Poté zavolal hasiče,“ popsal situaci pro TN.cz Dominik Hrubeš, který zveřejnil na svém profilu na Facebooku příspěvek o nešťastné tragédii.

„Mamce se podařilo také vyskočit oknem ve druhém pokoji. Babička v domě naštěstí také nebyla, jelikož je v nemocnici na infuzi,“ doplnil Dominik Hrubeš.

Požár zničil téměř všechny pokoje, kromě dvou a kuchyně. V rodinném domě však žije pět osob, takže momentálně není pro všechny obyvatelný. „Dva pokoje i kuchyň jsou nedotčený, ale bydlet se v domě nedá. Žije zde pět lidí, takže se do domu všichni nevejdou,“ řekl Dominik Hrubeš. V domě také nefunguje voda ani elektřina.

Poté, co Dominik zveřejnil svůj příspěvek na Facebooku, strhla se vlna solidarity a lidé se rodině snaží pomoc, jak jen to jde. „Lidé nám volají a chtějí pomoci. Ve čtvrtek přišli dobrovolníci, kteří pomáhali s úklidem, další lidé nám posílají i oblečení. Nejvíce teď potřebujeme stavební materiál a oblečení pro dědu a babičku, která leží momentálně v nemocnici, a o požáru jsme jí zatím neříkali. Nechceme jí přitížit na zdraví,“ uvedl Dominik.

Lidé na sociální síti reagují na Dominkův příspěvek a s rodinou soucítí. „Zdravím, moc nemám čím pomoci, ale když bude třeba, můžu pomoc s vyklízením, nebo nějaké jiné práce. Rád přijedu pomoct, jinak vám a celé rodině přeji hodně sil a zdraví, jsem z Karlovarska,“ napsal Pepa P.

„Dobrý den, můžeme poskytnout nábytek, peřiny, teplé oblečení, kuchyňské nádobí… je možné vyzvednutí někým v Brně? Odlétám v neděli do konce měsíce na dovolenou, ale ráda po někom pošlu pokud to bude možné,“ napsala na sociální síti Janina K.

Bohužel se našli i lidé, kteří příspěvku o požáru nevěří a rodinu urážejí. „Některým lidem vadí, že potřebujeme pomoci a mrzí nás, co nám píšou. Těm, kteří nám chtějí pomoci, bych rád moc poděkoval,“ dodal pro TN.cz Dominik Hrubeš.

Nejedná se o první případ, kdy požár způsobila vadná zásuvka, nebo špatná elektoinstalace spotřebiče. Důležité je odpojovat spotřebiče a přístroje ze zásuvky, také v době dlouhodobé nepřítomnosti, nebo za bouřky. Spotřebiče v režimu stand-by, jako je například televize, DVD, nebo počítač je nutné vypínat i vypínačem na přístrojích, jinak může dojít ke zkratu a následnému požáru.

Rodině Dominika Hrubeše můžete pomoci příspěvkem na jejich trasparentní účet č. 225094319, nebo kontaktovat na čísle 776140888 a na emailové adrese: Dominik.Hrubes2000@seznam.cz

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek