„Pasti“ na dálnici: Víme, kde se bude letos na D1 měřit rychlost!

Oprava D1

Jeďte povolenou maximálně osmdesátikilometrovou rychlostí – jinak zaplatíte pokutu. Tohle letos čeká řidiče na dálnici D1 hned na třech místech. Na Benešovsku – mezi Ostředkem a Šternovem, Humpolecku – od Hořic do Koberovic a od Velkého Meziříčí ke Lhotce – kde už to bylo i loni. Tam všude budou rychlost hlídat kamery.

Radary budou podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla v provozu celou stavební sezónu, tedy plus mínus od března do listopadu.

Kromě těchto tří odsouhlasených úseků se jedná o tom, že by měřící kamery během roku mohly přibýt i na jednom z dalších tří modernizovaných úseků.

A to buď na úseku mezi Jihlavou a Velký Beranovem nebo na trase mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi. Případně je ve hře i úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem – ten má přitom podle informací televize Nova největší šanci na „vítězství“.

Na kterém z těchto úseků se nakonec čtvrtá sada měřících kamer objeví, bude záviset na zahájení a postupu stavebních prací. A všichni řidiči, kteří v opravovaném úseku překročí povolenou osmdesátku, zaplatí tisícikorunovou pokutu.

Už loni na podzim se rychlost na modernizované D1 začala měřit – mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou . Během tří měsíců ji překročilo více než 20 tisíc hříšníků. Z toho hned 40%, tedy skoro 10 tisíc bylo cizinců. Přitom tři čtvrtiny z nich už tisícikorunovou pokutu zaplatily. Vybrané peníze – v tomto případě se jedná téměř o 20 miliónů korun – by dotčená obec, která peníze vybírá, měla vždy investovat do bezpečnosti silničního provozu ve svém okolí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek