Past na bagr: Smál se kolegovi, teď jeho stroj také trčí v bahně

Utopený bagr

Nad hladinou zůstala jen kabina a lžíce bagru. Zbytek stroje je pohřbený do bahna a jeho záchrana je v nedohlednu. „Jel jsem přes rybník a přetrh se mi pás,“ vysvětlil bagrista.

Bagrista a jeho parta si před měsícem utahovali ze svého kolegy v Telči, který šel zkontrolovat hloubku bahna a uvízl uprostřed rybníka. Tehdy ho pomáhali vysvobodit a při náročné akci se podařilo další bagr pohřbít do bahna. Dnes se zachráncům stalo to samé, stroj zůstal pod vodou a nehne se ani o milimetr.

Muž bude muset počkat až mu firma pošle těžkou techniku a to bude trvat minimálně týden. Rybáři z Vlasatic se prý nemusejí nezvyklým úkazem rozptylovat. Pokud se ho nepodaří vytáhnout, časem obroste mušlemi a stane se přirozeným trdlištěm kaprovité ryby.

Dostat čtyřiadvacet tun z bahna je nadlidský úkol a třeba na Táborsku to trvalo celý měsíc. Stroj nakonec z hlubokých nánosů vysvobodil až speciální tank.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek