Oslík se topil v zamrzlém jezírku. Zachránili ho na poslední chvíli!

Kočka na sloupu

Zamrzlé vodní plochy nemusejí být nebezpečné jen pro lidi, ale mohou být pastí i pro zvířata. Důkazem je osel, který se v Horních Heršpicích v místní minizoo propadl tenkou vrstvou ledu.

„Náhodný kolemjdoucí zvíře postřehl, jak stojí po krk v ledové vodě, a obrátil se na tísňovou linku. Jeden ze strážníků vzhledem k naléhavosti situace hned po příjezdu k areálu přelezl branku, aby zjistil, jakým způsobem oslu Pavlíkovi pomoci,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Ghanem.

Toho ale cizí člověk v uniformě tak vyplašil, že se vzepjal na zadních nohou a předními kopyty se zapřel o ledovou plochu. Během chvíle se mu podařilo celým tělem dostat až nad hladinu, potom se pomalu postavil na nohy a odešel.

„Strážníci se spojili se správcem areálu a upozornili ho, že díru v ledu je nutné zajistit, aby do ní nespadla další zvířata z minizoo. Současně se ujistili, že se zkřehlé zvíře dočká potřebné péče. A to nejen kvůli možnému prochladnutí, ale také kvůli tomu, že se osel při předchozích pokusech o únik z vody poranil. Svědčilo o tom několik krvavých stop v okolí praskliny na ledové ploše,“ dodal mluvčí.

Na místo následně dorazili hasiči a také veterináři, kteří si zvíře vzali do péče. „Noc strávil na veterinární klinice na kapačkách a dnes byl navrácen zpět domů. Společně jsme zvládli Pavlíka na poslední chvíli zachránit,“ děkovali na sociálních sítích zástupci Jižanského dvorku.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek