Ošetřovatele napadla mláďata bílého tygra: sežrala části jeho těla

Tygr napadl cvičitele v cirkusu

Indický ošetřoval Anji (40), který pracoval v národním parku v Bannerghattu ve městě Bengalúru v Indii, byl zabit dvěma mláďaty bílého tygra při uzavírání zvířat do ohrady na noc, uvedl britský deník Dailymail.

Jedno z mláďat Anjiho napadlo, kouslo do krku a následně se k němu připojilo druhé mládě. „Oběť pomáhala správci dostat šelmy do jejich ohrady, aby je připravili na spánek. Když se však ošetřovatel otočil, vrhla se mláďata na něho, jelikož jedna z branek nebyla zavřená,“ uvedl šéf národního parku Santosh Kumar.

I přes volání Anjiho o pomoc se k němu ostatní ošetřovatelé nemohli dostat, jelikož ho mláďata držela a nikoho k němu nepustila, což oddalovalo možnost záchrany a převozu do nedaleké nemocnice. Když se k němu další ošetřovatelé dostali, byl už Anji mrtev. Některé části jeho těla šelmy sežraly.

Anji pracoval v zoo pouze od 1. října, kam nastoupil poté, co ukončil práci bezpečnostního strážníka, měl manželku a dvě děti. Rodina a příbuzní Anjiho protestovali v neděli před národním parkem a požadují odškodnění za smrt Anjiho ve výši 5 821 liber, tedy přes 160 000 korun.

V národním parku Bannerghatt, který má rozlohu 1 346 akrů, se nachází 1 941 zvířat, včetně leopardů a bengálských tygrů. Bílí tygři se řadí mezi ohrožené druhy a žijí převážně v jižní a východní Asii, zejména v Indii. Bílé tygry nalezneme i v České republice. V liberecké zoo se před rokem podařilo odchovat dvě mláďata, samičku Maia a samce Shankar.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek