Opravdu bude odveta? Floyd už si zkouší prostředí v oktagonu!

Mayweather vs. Bryant

Srpnové střetnutí dvou ikon bojových sportů se zapsalo do dějin, jako jeden z nejvýdělečnějších zápasů. Oba zápasnici obdrželi více než 100 milionů dolarů a postarali se o velkolepou show i mimo ring.

Uskutečnění zápasu trvalo téměř dva roky a i přes velkou popularitu byl souboj kritizován jako marketingová fraška. McGregor v té době jako první držel dva tituly UFC v rozdílných váhových kategorií, ale i přes to byl považován za outsidera. To mu však nebránilo utvrzovat veřejnost ve výsledku blížícího se střetnutí.

Irský bojovník oplývá sebejistotou i po prohraném zápase technickým KO. Přiznal boxerské kvality svého protivníka, ale zároveň prohlásil, že v odvetném zápase by 41letého Mayweathera porazil ať už v boxu nebo MMA. Možná bude mít příležitost.

Donedávna byla myšlenka na odvetu nebo účasti Mayweathera v MMA pouze teoretická. Money, jak si neporažený boxer přezdívá, několikrát jednal s generálním ředitelem UFC (Ultimate Fighting Championship) Danou Whitem o účasti v MMA a postavení se McGregorovi na jeho půdě. Mayweather odsouhlasil případný zápas, ale pod podmínkou obdržení 1 miliardy dolarů.

Kvůli výši finanční odměny byl dlouho případný souboj nerealizovatelný. Oba zápasníci si užívají vydělaných peněz z předchozího zápasu a věnují se rodině. McGregor navíc čelí riziku odebraní mistrovského titulu, neboť více než 14 měsíců nezápasil. Do oktagonu se chce vrátit až v září 2018.

Come at the king, you best not miss… pic.twitter.com/uHx4SJngHx

— Floyd Mayweather (@FloydMayweather) 1. února 2018

Jenže najednou se stala věc, kterou čekal málokdo. Profil Floyda Mayweathera oživil jeho příspěvek na sociální síti. Na konci ledna 2018 nahrál na video z MMA gymu v Las Vegas, kde v osmi úhelné aréně vyzývavě prohlašuje: „Floyd Money Maywether MMA 2018“.

Možná se opravdu jedná o oficiální výzvu. A Floyd i promotéři by na ní mohli slyšet.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek