Opilý řidič zběsile prchal před policisty, pak je několikrát šokoval

Policejní honička v Trutnově

Policisté chtěli poblíž Biskoupek zastavit osobní automobil VW Polo, tím ale začala zběsilá honička. „Řidič totiž na pokyny hlídky k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Za vytrvalého deště a silného větru šofér projel vysokou rychlostí Biskoupkami, Novou Vsí, Oslavany, Padochovem a jeho cesta skončila až na staveništi rodinných domků v Neslovicích,“ popsal zběsilou honičku policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kromě toho, že obcemi projížděl řidič velmi rychle, nevadilo mu také například to, že na křižovatce před Novou vsí málem naboural jiné auto. Podle policejní mluvčího se auta nesrazila jen díky duchapřítomnosti druhého řidiče. Protisměru se ujíždějící muž vůbec neštítil.

Riskantní honička skončila nakonec na staveništi poblíž Neslovic, kde uvízl v blátě. Policisty pak ale ještě několikrát šokoval.

„Poprvé, když policisté zjistili jeho totožnost. Sedmdesátiletý viditelně podnapilý muž policistům také suše sdělil, že tentokrát vyhráli oni. Kdyby prý jel svým mercedesem, tak neměli šanci. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl s tím, že stejně řidičák nemá,“ doplnil Malášek.

Muž měl až do roku 2021 zákaz řízení, ten se mu nyní prodlouží. Také mu hrozí další postih za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek