Operatér Kvitové: Problémy mohou nastat, ale doufám, že nebudou!

Petra Kvitová

Zajímavý rozhovor poskytl Radek Kebrle, operující doktor Petry Kvitové. Tu před loňskými vánoci přepadl v jejím prostějovském bytě stále neznámý pachatel. Českou tenistku pořezal ruku, ve které drží raketu. Až před několika dny zveřejnila Kvitová fotku poraněné ruky na internetu a nebyl to vůbec příjemný pohled. „To poranění bylo standardní, takové běžně ošetřujeme, ale určitě mě hodně posunulo,“ řekl Kebrle v rozhovoru pro DVTV.

Ale přeci jen ošetřoval profesionální tenistku, jejíž kariéra byla kvůli tomu ohrožena. „Bylo to trochu jiné v tom, že byly poraněny všechny prsty a my tak museli kombinovat různé postupy na různých prstech. Také to bylo jiné v tom, že tam byl požadavek na maximální výsledek,“ pokračoval Kebrle.

Operace se zdařila výborně a Kvitová překvapivě velmi brzy šla znovu na kurty. Na těch se objevila už během května, tedy po pěti měsících od operace. Překvapivě stihla i Wimbledon a nyní je už ve čtvrtfinále US Open. „Tím, že jsme věděli co dělá, museli jsme dbát na nejmenší detaily,“ vyprávěl Kebrle.

Od té doby byl operatér pod drobnohledem médií a měl mnohem větší pozornost, než dříve. „Větší zájem médií jsem vnímal. Mít takové pacienty dva za rok, tak se zblázníte. Ten tlak okolí byl velký,“ přiznal doktor. Je možné, že s rukou bude mít Kvitová za pár let problémy? „Samozřejmě, že se něco může stát. Je to poraněná končetina, která je hodně namáhaná, ale nedoufám v to, že se něco stane,“ dodal Kebrle.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek